תיירות אקולוגית בישראל- יש דבר כזה? Ecological Tourism in Israel– Is There Such a Thing?

הסרטון המצורף, מספק לנו הצצה למרכז לתיירות אקולוגית בלוטן.

תיירות אקו- מה? תיירות אקולוגית!
כיום כבר ידוע לכולם כי להיות תייר משמעותו לקחת חלק בתרבות הצריכה ההרסנית כל כך לסביבה. טביעת הרגל האקולוגית של תיירים רבים משאירה סימן הרבה אחרי שהם שבים למולדותיהם- השהות בבתי המלון שם פועל חשמל ומים חמים 24 שעות ביממה, כמויות בלתי נתפסות של מזון נזרקות ותחלופת מוצרים חד פעמיים טרם סיום שימושם היא מהגבוהות שיש- היא רק דוגמה אחת לכך. אז מה עושים? לא נבקר במדינות אחרות? לא נחשף לתרבויות מרתקות?
בערבה מצאו לכך פיתרון: תיירות אקולוגית מדברית! במספר נרחב של יישובים (דוגמת לוטן, חצבה, וצוקים), חווים התיירים שילוב מנצח בין היכרות עם נופיה של ארץ ישראל, לצד עשייה עבור המערכת האקולוגית המקומית. לומדים ומתנסים בבניה ירוקה, מיחזור סביבתי, צמצום טביעת הרגל האנושית במרחב המדברי, שמירה על הפלורה והפאונה המקומיים, שימוש באנרגיה חלופית, אימוץ של עקרונות החקלאות האורגנית ועוד ועוד.

This video [02:42] shows the unique center for ecological tourism in Kibbutz Lotan, in the Arava Desert. 

Today, the tourist industry leaves a large and heavy carbon footprint on the environment. Hotels, for instance, run electricity and water 24/7, dispose of immeasurable amounts of food-waste, and rely on a myriad of non-recyclable plastic materials. So, how can travelers take vacations without leaving a heavy carbon footprint on the environments which they came to experience and enjoy? 

The Ecological tourism in Israel’s Arava Dessert offers a solution! Many communities in the Arava offer eco-tourism, allowing travelers to experience the beauty of Israel, while also learning about and experiencing an eco-friendly lifestyle. Visitors learn, hands-on, about green-building practices, recycling, preserving local flora and fauna, renewable energy sources, organic farming principles, and more. 

Leave a Reply